eczane
eczacI
  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Ecza Sektörü
 EczaneTr Eczane ve Eczacılık Forumu | Eczacılık | Ecza Sektörü
Mesaj icon Konu: hastane eczacılığı Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
ecz ayşe
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 11

Alıntı ecz ayşe Cevaplabullet Konu: hastane eczacılığı
    Gönderim Zamanı: 23-Ocak-2010 Saat 04:37

okulda son senem.Bittiğinde hastane eczacılığı yapmayı düşünüyorum acaba sizce özel mi devlet mi daha mantıklı.Çalışma şartları karşılaştırıldığın da hangisi daha iyi ayrıca devlette çalışan biri net maaş ve döner ortalama ne kadar alıyor yardımınızı bekliyorum

IP
ecz ayşe
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı ecz ayşe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Ocak-2010 Saat 19:24
cevap verecek olan yok mu acaba
IP
tosllite
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2

Alıntı tosllite Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Ocak-2010 Saat 10:02
Şuan için hastane eczacılığını düşünmen çok doğru,ben özel'de de çalıştım özel kendini geliştirmek için faydalı olur yalnız özel 'de üst seviyedeki hastaneler dışında iyi maaş vermiyor,devlet maaş açısından daha uygun yine sana kalıyor tercih yapmak.
Smile ...

Smile
IP
ecz ayşe
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı ecz ayşe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Ocak-2010 Saat 16:11
sağolun devlette dönerle ortalama ne kadar oluyor, birde özelde normal büyüklükte bir hastane ortalama ne kadar verir ki
IP
ecz_ecz_
Üye
Üye

Gönderilenler: 74

Alıntı ecz_ecz_ Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Ocak-2010 Saat 17:05
Orjinalini yazan: ecz ayşe

sağolun devlette dönerle ortalama ne kadar oluyor, birde özelde normal büyüklükte bir hastane ortalama ne kadar verir ki

aslında çalıştığın ile ve hastanenin büyüklüğüne göre aldığın maaş değişiyor.şark bölgelerindeki devlet hastanelerinde ortalama 3 milyar(döner+maaş) oluyor eczacı maaşları,şark olmayan(izmir vs.) bölgelerde ise 2 yada 2.5 milyar arası.ama özel sektörde durum çok fena.1.250 alıyor eczacılar.en iisi devlette çalışmak yani.

hastanelerde uzman eczacı olmak veya klink eczacı olmak maaşın daha da artmasını sağlıyor.ama bu sadece duyduğum... maaşları konusunda net bilgim yok.rastlayan varsa daha doğru cvp verebilir.
IP
ecz ayşe
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı ecz ayşe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Ocak-2010 Saat 19:17
sağolun yazdıklarınız için, bazı şeyler daha netleşti
IP
ecz ayşe
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı ecz ayşe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Subat-2010 Saat 12:32
hastane eczacılığın sorunları nedir acaba sizin karşılaştığınız bir de eczane eczacılığına göre avantajları nelerdir sizin gözlemlediğiniz
IP
ecz_ecz_
Üye
Üye

Gönderilenler: 74

Alıntı ecz_ecz_ Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Subat-2010 Saat 23:43
bence hastane eczacılığı çok rahat bir meslek.tabi devlet hastanesi olursa.çalışma saatleriniz memur gibi.ordada işiniz hiç ağır diil.resmi yazışmalarla falan uğrasıyorsunuz hastaneye ilaç alımı için.
ama eczacılar maası düşük bulmaları nedenıyle çok uzun sure kalmıyorlar buralarda.net maas bazı yerlerde 3 yada 4 milyarı bulurken bazı illerde 2.5 milyar kadar.
IP
ecz anadolu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 151

Alıntı ecz anadolu Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Mart-2010 Saat 05:29
peki atamalar nasıl oluyor ünv bittikten sonra hemen ataması oluyor mu yılda kaç defa alım oluyo birde en iyisi sizce devlet hastaneleri mi?
IP
apranaxx
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 6

Alıntı apranaxx Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Eylül-2010 Saat 13:51
hastane eczacılıgında zorluk devlet hastanelerınde hastanenın gelırıne gore değişiyor aslında..gelırı düşük hastaneler ilaç alımlarında yuksek gelırlı hastanelere baglı durumda..ben 200 yatak kapasıtelı bır hastanede calışıyorum..başka bir ilçenın hastanesı de bize bağlı...ilaç ve tıbbi sarf malzemesı alımlarını her iki hastane adına da biz yapıyoruz ihalelere giriyoruz ve iş yükümüzz kesinlikle çok fazla...hastane eczacılığının proseduru yazışmaları çok fazla...çalışma saatlerımız 8-16 arası...ama icma durumu var yanı ihtıyac halınde akşamleyın gelıp eczaneyı acman gerekebilir..

atamalarda sınav yok..tercih yapıp kuraya katılıyorsun ve atandıgında sözleşmeli çalışıyorsun..kadrolu alım olmuyor maalesef..

bir de devlet hastanesı eczacıları egıtım arastırma hastanesı eczacısından daha fazla döner sermaye alıyor..
IP
Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma